Hakkımızda

     1927 yılında Kütahya’da dedemiz Hacı Halil Adlım'ın kırmızı toprakla başlattığı serüven 1940 yılında oğlu Kadir Adlım'ın Güven Çiniyi kurmasıyla devam etmiş;  kırmızı toprak yerini beyaz toprağa devretmiştir. El emeği göz nuru ürünlerin yurtiçi ve yurtdışında pazarlanması o yıllardan günümüze ulaşmış 75 yıllık tecrübe ürün kalitemize yansıtılmıştır.

 

Bugüne kadar yaklaşık 1300 adet camii iç ve dış dekorasyonu tamamlanmış birçok otel ve mimari projelerde ürünlerimiz kullanılmış, Osmanlı mimarisi ve Anadolu kültürüne ait desen çalışmaları firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir. 38 ülkeye ihracat yapan firmamız bundan sonraki çalışmalarını da ilk günkü heyecan ve titizlikle devam ettirecektir. 3. nesil olarak almış olduğumuz bayrağı bundan sonraki nesillerimize de devredip Anadolu kültürüne ait olan çini sanatını yaşatmak bizlerin en büyük arzusudur.

 

Güven Çini ve Seramik'te ürün kalitesinin temel taşları arasında, renk ve desenlerin algılanabilmesi, yüzeyde kusur olmaması, uygulandığı mekanda performansını uzun süre devam ettirebilmesi, çok kolay temizlenebilir olması ve kir tutmaması, estetik anlamda kusursuz olması, neşeli ve enerjik mekanlar yaratması gibi unsurlar yer alır.

 

Güven Çini'nin sanatsal macerası, farklı beğenilere seslenebilecek, geçmişten gelen kültürümüz yaşatacak ve gelecekteki nesillere her biri antika değerinde eserler olarak kalacak olan ürün eşitliliğine ulaşana kadar sürer. Bu sebeple Güven Çini ve Seramik Koleksiyonu kullanıcılar tarafından beğenilmektedir.

 

Çini ve Firmamız Hakkında Bazı Bilgiler

Çini, bir yüzü sırlanarak renkli motif ve dekorlarla nakışlanmış bir kaplama malzemesidir. Çinimizin desenlerinin yapılmasında sır altı tekniği kullanılır. Çinicilik sanatının Orta Asya’da başlayıp buradan Anadolu’ya ve Avrupa’ya taşındığına inanılmaktadır.

 

Günümüzde Güzel Sanatların içinde yer alan çiniyi bir süsleme malzemesi olarak binalarda ve kitabelerde Asurlar, Mısırlar, İranlılar ve Orta Asya Türkleri kullandılar. Selçuklular ve Osmanlılar zamanında Anadolu’da çeşitli yerleşim merkezlerinde çini imalatı yapılmıştır. Selçuklularda firuze (turkuvaz), yeşil, kobalt mavisi, kahve renkli ve transparent sırlı çini örnekleri çok bol bir şekilde görülmektedir. Turkuvaz, mavi, koyu bir tatlı yeşil, kırmızı, açık lacivert, beyaz ve bazen siyah olarak görülen yedi rengin 16. Yüzyıl Osmanlı çinilerinde sır altına tabi ki dünya çini sanatında benzeri görülmemiş bir teknik gelişmedir. Kütahya, Osmanlı İmparatorluğundan beri çini üretiminin yapıldığı günümüzdeki tek merkezdir.

 

Her ne kadar 1927 yılında kırmızı topraktan çeşitli seramik malzemeler yaparak iş hayatımıza başladıysak da, çinicilik sanatına başlangıç tarihimiz 1940’dır.

 

Firmamız bu yıllarda geleneksel yöntemlerle bazı çini (vazo, tabak ve karo) üretimine başladı. 1988 yılında atölye ve üretim tesislerimiz geniş bir revizyondan geçerek teknolojisi yenilendi. Bu yenilmemenin olumlu sonuçları kısa zamanda görüldü.

 

1996 yılından sonra ise modern teknolojiye sahip 18.000 m2’lik bir alana kurulmuş olan yeni Güven Çini farikamızda üretimimizi yapmaktayız. Fabrikamız, çini üretimi için Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Kalite, Standartlarına Uygunluk ve Üretime Yeterlilik belgesine sahip ilk ve tek kuruluştur.

 

Çini üretimimizde el dekoru veya baskı tekniği kullanmaktayız. Çini Karolarımız başta camiler olmak üzere kutsal mekanların iç ve dış dekorasyonları, restorasyon çalışmaları, otel, havuz, villa geleneksel Türk hamamı iç ve dış dekorasyonlarında günümüz teknolojisi kullanılarak, uzman usta ekiplerimiz tarafından özenle döşemektedir.

 

Yurt içinde ve yurt dışında büyük beğeni kazanmış olan çini ürünlerimiz Türkiye’de, ayrıca Japonya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne uzanan yelpazedeki birçok ülkede pazarlanmaktadır.

 

Firmamızın anlayışı, müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli bir hizmet vermektir. Bu hizmeti daha hızlı, daha kapsamlı, daha zarif, daha ucuz, daha duyarlı ve daha çekici yapmak gayemizdir.

 

Bunun için eylem planlarımız:

1) Yer, zaman, ödeme yöntemleri, eğer çıkarsa hataların düzeltilmesi ve kullanım kolaylığı gibi yeni değerlerle müşterimizin yaşamını kolaylaştırmak,

2) Ürünlerimizi müşterilerimizin istediği zamanda sunmak,

3) Müşterilerimizin danışmanı, antrenörü ve ortağı gibi çalışarak sorunlarına sahip çıkma,

4) Farklı ve bize özgü ürünler sunmak,

5) Müşterilerimizin satış öncesi ve satış sonrası kendilerini her bakımdan sıfır riskte ve garantide hissetmelerini sağlamak,

6) Müşterilerimizin gerektiğinde bizi yönlendirmesine izin vermektir.

Görseller

1
1
1
1
1
1
1
1

Etiketler

PROJELERİMİZ

TARİHÇEMİZ

1927 yılında Kütahya’da dedemiz Hacı Halil Adlım'ın kırmızı toprakla başlattığı serüven 1940 yılında oğlu Kadir Adlım'ın Güven Çiniyi kurmasıyla devam etmiş; kırmızı toprak yerini beyaz toprağa devretmiştir. El emeği göz nuru ürünlerin yurtiçi ve yurtdışında pazarlanması o yıllardan günümüze ulaşmış 75 yıllık tecrübe ürün kalitemize yansıtılmıştır.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım